مراسم ختم قرآن و روضه سیدالشهدا علیه السلام در سوگ فقدان مرجع تقلید حضرت آیت الله صافی گلپایگانی رحمه الله علیه

مراسم ختم قرآن و روضه سیدالشهدا علیه السلام در سوگ فقدان مرجع تقلید حضرت آیت الله صافی گلپایگانی رحمه الله علیه
فروردین ۲۷, ۱۴۰۱
140 بازدید

درگذشت فقیه عالی مقام و مرجع بصیر حضرت آیت الله صافی گلپایگانی (رضوان الله علیه) را محضر امام عصر ارواحنافداه، مقام معظم رهبری، طلاب و حوزه های علمیه و بیت معظم ایشان تسلیت عرض می نمایم. متن پیام مقام معظم رهبری در پی رحلت حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی رضوان الله علیه بسم الله […]

درگذشت فقیه عالی مقام و مرجع بصیر حضرت آیت الله صافی گلپایگانی (رضوان الله علیه) را محضر امام عصر ارواحنافداه، مقام معظم رهبری، طلاب و حوزه های علمیه و بیت معظم ایشان تسلیت عرض می نمایم.

متن پیام مقام معظم رهبری در پی رحلت حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی رضوان الله علیه

بسم الله الرحمن الرحیم

با تاسف خبر درگذشت فقیه عالی‌مقام و مرجع بصیر، حضرت آیه الله آقای حاج شیخ لطف الله صافی گلپایگانی رضوان الله علیه را دریافت کردم. ایشان از استوانه‌های حوزه‌ علمیه قم و از برجستگان علمی و عملی و پر سابقه‌ترین عالم دینی در آن حوزه‌ی مبارک بودند.

در دوران مرحوم آیه الله بروجردی در شمار برترین تلامذه‌ی آن استاد بزرگ، در زمان مرحوم آیه الله سید محمدرضا گلپایگانی همراه و مشاور علمی و عملی ایشان و در دوران انقلاب، امین و مورد اعتماد حضرت امام خمینی رحمه الله علیهم به شمار می رفتند. سالها در شورای نگهبان رکن اصلی آن شورا محسوب می‌شدند و پس از آن هم همواره درباره‌ مسائل انقلاب و کشور، دلسوزانه و مسئولانه ورود می کردند و بارها اینجانب را از نظرات و مشورت های خود مطلع و بهره‌مند می ساختند.

قریحه‌ شعری، حافظه‌ تاریخی، پرداختن به مسائل اجتماعی از دیگر ابعاد شخصیت این عالم کهنسال و بزرگوار بود. رحلت ایشان برای جامعه‌ علمیِ دینیِ کشور مایه‌ی تأسف است. اینجانب به خاندان مکرّم و فرزندان گرامی ایشان و نیز به مراجع معظم و علمای اعلام حوزه‌یعلمیه و مقلدان و ارادتمندان ایشان به‌ویژه در قم و گلپایگان تسلیت عرض می کنم و رحمت و مغفرت الهی را برای ایشان مسألت می نمایم.

سیّدعلی خامنه‌ای 

۱۴۰۰/۱۱/۱۲

مدرسه علمیه آیت الله بهجت ره قم به همین منظور مراسم ختم قرآن و روضه سیدالشهدا علیه السلام در سوگ فقدان شیخ المراجع آیت الله صافی گلپایگانی رحمه الله برگزار و در ضمن آن طلاب این مدرسه مبارکه کوچه و محیط مدرسه را مزین به تصاویر آن مرحوم نمودند.

برچسب‌ها, , ,